Projektowanie i budowa sieci enterprise
zapisz się na szkolenie

Dla kogo?

Zapraszamy wszystkich studentów i specjalistów zainteresowanych sieciami IP do uczestnictwa w szkoleniu sieciowym nieoderwanym od rzeczywistości!

Wyróżnij się na rynku pracy

Niewielu zaczynających pracę zawodową specjalistów branży IT ma okazję zaprojektować i zbudować od podstaw sieć obejmującą wszelkie niezbędne dla funkcjonowanie nowoczesnej firmy elementy. Na szkoleniu "Projektowanie i Budowa Sieci Enterprise" dowiesz się jak wyglądają usługi i realia w wysokiej klasy sieciach enterprise, nauczysz się dobierać komponenty, aplikacje i urządzenia tak, aby zapewnić oczekiwany poziom usług. Sam skonfigurujesz sprzęt sieciowy Cisco i innych producentó i rozwiążesz powstałe problemy (troubleshooting sieci).

Fascynująca przygoda i certyfikaty

Na szkoleniu masz okazję nie tylko nauczyć się podstaw działania sieci LAN/WAN/Internet/WiFi w oparciu o środowisko Cisco Systems, Fortinet, Palo Alto, F5, ale też przejąć bakcyla od trenerów i uczestników, dzięki czemu sam zaczniesz zdobywać wiedzę i chłonąć nowe umiejętności. Otrzymanie dobrej pracy będzie tylko formalnością, a każdy dzień fascynującą przygodą w swiecie sieci IP! Szkolenie to pierwszy krok na drodze do poważanych certyfikatów Cisco CCNA, CCNP.

Podnieś swoje kwalifikacje.

Szkolenie zbudowane jest tak, że zarówno początkujący sieciowiec w trakcie studiów, jak i już mający doświadczenie specjalista IT odnajdzie w szkoleniu radość z konfiguracji w CLI, z rozwiązania problemu, a dotknięcie wielu obszarów sieci enterprise takich jak QoS, WLAN, Switching, Routing, Firewalling, VPN, Security, Data Center pozwoli złapać nową perspektywę, a może nową pracę, lub podwyżkę.

Szkolenie

"Projektowanie i Budowa Sieci Enterprise" to szkolenie z zasad działania, budowy i utrzymania sieci klasy enterprise z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań sieciowych dostępnych na rynku tj. Cisco Switching, Cisco Routing, Fortinet UTM, F5 Load Balancers, Palo Alto Next Generation Firewalls. Szkolenie prowadzi Marcin Biały - trener i pasjonat sieci, absolwent poznańskiej Politechniki, mający za sobą całą drogę: od studenta do głównego architekta sieci i bezpieczeństwa systemów, ktory chce pokazać młodszym to, co cenne, a czego brakuje zwykle startującym specjalistom na początku ich drogi zawodowej. Na szkoleniu prezentowane są podstawy sieci, przykłady z rzeczywistych projektów, zdjęcia wzorcowych serwerowni (ale też tych, który nie powinno się powielać) , techniki projektowania, konfiguracji, rozwiązywania problemów i utrzymania sieci IP.Plan i Forma Szkolenia

Teoria, Praktyka, Tameatyka

Technologie

Security, Routing, Switching, WiFi, DC

Jak projektować?

Czyli realia vs. dobre praktyki

Konfiguracja i Troubleshooting

Jak skonfigurować zaprojektowaną sieć?

Cena i terminy szkolenia.

Sprawdź cennik i dostępne terminy.

Co dalej?

Wskazówki dla sieciowca

Czym różni się ten kurs od szkoleń ICND1 i ICND2 przygotowujących do Cisco CCNA, czy CCNENT?

Należy pamiętać, że oferowane szkolenie nie jest szkoleniem Cisco ICND, ale dedykowanym kursem dla tych, którzy chcą zacząć, lub już zaczęli drogę zawodowę jako Specjaliści IT, lub Inżynierowie Sieci. Szkolenie nie przygotowuje bezpośrednio do zdania egzaminu CCNA, ani CCENT, natomiast jest solidnym filarem zarówno teoretycznym, jak i praktycznym do zawodowej drogi inżyniera sieci, lub specjalisty IT. Jakkolwiek nie jest to kurs ICND, szkolenie omawia zakres wchodzący w skład egzaminu CCNA i CCENT. Warto dodać, że w czasie szkolenia większość laboratoriów opartych jest o rzeczywisty sprzęt sieciowy najbardziej rozpoznawanego producenta w branży, Cisco Systems.

Trener

Marcin Biały

Advisory Architect w Grandmetric
Instruktor, Trener Cisco, R&S, Security
CCSI#35269, CCNP, CCNA, FCNSP#7207, FCNSA

 • 2005-2007

  Początki w środowisku Enterprise

  Jako jeszcze student miałem niepowtarzalną okazję poznać zasady i standardy panujące w zagranicznej korporacji z punktu widzenia departamentu IT. Nowoczesna serwerownia, telefonia IP, sieć WAN, wizyty "on site", problemy użytowników - chłonąłem z pasją technologię, chłonąłem też zimne powietrze z serwerowni co zaowocowało kilkoma przeziębieniami ;) Jak to zwykle bywa, staż w takim miejscu stał się już na zawsze pewnym punktem odniesienia.

 • 2007-2012

  Środowisko Integratorskie, Operatorzy

  Te 5 lat to prawdziwy skok teoretyczny i praktyczny. Praca w Poznaniu, Warszawie, u klientów w całej Polsce, wreszcie E2012 i globalne projekty. Dojazdy autobusami i metrem do pracy to godziny z nosem w książkach z technologią (często lądując na pętli, bo rozdział trzeba skończyć..). Ten czas to nauka do egzaminów certyfikujących, nocne konfiguracje, troubleshooting live i wielogodzinne telekonferencje.

 • Od 2013

  Projektowanie dużej skali, 3 linia wsparcia, warsztaty

  Od 2013 roku biorę głównie udział w projektach dotyczących przeobrażania i modernizacji usług sieciowych klientów (Transition & Transformation). Moje obszary specjalizacji obejmują głównie obszary Routing& Switching i Security. Projektuję także sieci bezprzewodowe kontrolowane centralnie. Od roku 2015 jestem certyfikowanym instruktorem Cisco Systems z licencją CCSI#35269

 • 2014,2015

  Autorskie systemy, warsztaty sieciowe, consulting

  Prawdziwe zaangażowanie i kreatywność biorą się z pasji. Od ponad 2 lat rozwijam autorskie systemy sieciowe jak np. system zarządzania dostępem gościnnym LAN i WLAN poddawane testowaniu w środowiskach produkcyjnych o dużej gęstości użytkowników. Z satysfakcją konsultuję projekty i problemy techniczne klientów, a także prowadzę szkolenia praktyczne (głównie autorskie) bazując na wymaganiach klienta.

 • Sprawdź
  i przekonaj
  się - warto!

Zapisz się na szkolenie, lub zapytaj o szczegóły

Szkolenie jest prowadzone w komfortowych 8-osobowych grupach. Decydująca jest kolejność zgłoszeń. Wypełnij i wyślij poniższy formularz zgłoszeniowy, a my skontaktujemy sie mailowo, lub telefonicznie.